Kalender Veteranerna
07
-
MAJ
08
Vårresa till Barsebäck
Vårresa till Barsebäck. Anmälan till Jan Berglund berglund.e.jan@telia.com
08
Slaggolf
Blandad lottning V-klass från röd tee
Anmälan senast 4/5 kl 23.59
13
Seriespel
H70 lag 1 på Tranås GK
H80 lag 1 och 2 på Skinnarebo G&CC
15
Veteranmästaren 1
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 11/5 23.59
16
Gamla Grabbar Gränna
Kanonstart 09.00
Anmälan senast 12/5 15.00
22
Veteranmästaren 2
Blandad lottning från röd tee A/B
Anmälan senast 18/5 23.59
27
Seriespel Omgång 2
H70 lag 1 på Ramkvilla GK
H70 Lag 2 på Reftele GK
H80 Lag 1 och 2 på Gränna GK
29
Veteranmästaren 3
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 25/5 23.59
03
Gamla Grabbar Ryfors
Tävlingen ännu inte upplagd i GIT
05
3 klubbor + putter
Blandad lottning alla från röd tee V-klass
Anmälan senast 1/6 kl 23.59
12
Veteranmästaren 4
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 8/6 kl 23.59
13
Veteranerna bjuder in D60
9 hål därefter lunch
Anmälan senast 11/6 kl 12.00
19
Eclectic 2x9 hål
Eclectic 2x9 hål Slaggolf A och B klass
Blandad lottning alla från röd tee
Anmälan senast 15/6 kl 23.59
25
Gamla Grabbar Jönköping
Tävlingen ännu ej upplagd i GIT
26
Slaggolf på Götaström
Greenfee 300:-
Blandad Lottning alla från röd tee.
Anmälan senast 22/6 kl 23.59
03
Veteranmästaren 5
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 29/6 23.59
17
Fyrboll/Bästboll
Fyrboll/Bästboll 2-mannalag
Blandad lottning från röd tee V-klass
Anmälan senast 13/7 kl 23.59
24
Poängbogey
Blandad lottning V-klass från röd tee
Anmälan senast 20/7 kl 23.59
29
Seriespel Omgång 3
H70 Lag 1 på Wiredaholm GK
H70 Lag 2 på Ryfors GK
H80 Lag 1 och 2 på A6 GK
31
Veteranmästaren 6
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 27/7 kl 23.59
07
Veteranmästaren 7
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 3/8 kl 23.59
08
Gamla Grabbar Wiredaholm
Kanonstart kl 09.00
10
-
AUG
11
KM
KM Flera klasser
Anmälan senast ?
14
Gamla Grabbar A6
Kanonstart kl 09.00
16
D60 och Veteranerna/Partävling
9-håls scramle
19
Seriespel Omgång 4
H70 Lag 1 på Sand GC
H70 Lag 2 på Götaström GK
H80 lag 1 och 2 på Eksjö GK
28
Veteranmästaren 8
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 24/8 kl 23.59
04
Veteranmästaren 9
Blandad lottning från röd tee A/B klass
08
Ryder Cup
Prestigefull match mot H55
Lagkapten Lennart Pettersson
09
Gamla Grabbar Final i Tranås
Finalspel Gamla grabbar
Anmälan senast ?
11
Veteranmästaren 10
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 7/9 kl 23.59
18
Veteranmästaren 11
Blandad lottning från röd tee A/B klass
Anmälan senast 14/9 kl 23.59
25
Scramble 2-mannalag Slaggolf
Blandad lottning från röd tee V-Klass
Anmälan senast 21/9 kl 23.59
02
Avslutning Poängbogey
Kanonstart
Anmälan senast 28/9 kl 23.59